37. kolo Slovnaft extraligy mužov

31.12.2007 Celý región

HKM Zvolen - ŠKP Poprad 6:3 (2:1, 4:2, 0:0)
Góly: 22. a 25. Krayzel, 5. Kubenko, 16. Kopecký, 29. Turek, 31. J. Čierny - 12. a 22. Jabrocký, 24. Turoň
Rozhodcovia Grečko - Horínek, Jankovič
vylúčení 11:13, navyše J. Čierny 10 min za nešportové správanie - Halaj 10 min a DKZ za nešportové správanie, Bambúch 10 min + DKZ za nešportové správanie
presilovky 1:1
v oslabení 0:0
zmeny: 53. navyše L. Jurík - 29. Melicherčík za Šimonoviča, 36. navyše Ficko
3332 divákov.

Aj keď spočatku začali obe mužstvá vlažne, ich výkon vygradoval v ukážkový gólostroj v druhej tretine. Presne deväť minút a osem sekúnd stačilo na to, aby padlo dovedna šesť gólov, čo sa len tak ľahko nevidí. Deň otvorených dverí doprial viac Zvolenčanom, ktorí nielen odpovedali na každý gól vo vlastnej sieti, ale navrch aj niečo pridali. V prvej tretine Popradčanov načal v presilovke Kubenko a aj keď Jabrocký taktiež v početnej výhode odpovedal, v presilovke o dvoch hráčov, Kopecký hostí v 16. min uzemnil svojím typickým pohotovým spôsobom ¤zasunovača¤. Druhá tretina pripomínala guľometnú paľbu a v nej mali viac mŕtvych Popradčania. Vyznamenal sa najmä tretí útok domácich, dvakrát sa nemýlil Krayzel, raz Turek a keď do siete náhradného brankára Melicherčíka v 31. min pridal J. Čierny šiesty gól, nad hosťami sa začalo zmrákať. V tretej tretine už akoby obe mužstvá veľa riešiť nechceli, najmä keď góly z hokejok Popradčanov nepadali, aj keď občas mohli. Domáci kontrolovali najmä svoje konto, aby súpera nejakou presnou trefou nepovzbudili, brankár Hudáček mal najmä pri Krotákovej a Jabrockého príležitosti pevné kolená, a tak zápas vyústil do jasného konca so zaslúženým víťazstvom Zvolena. V 51. min vzrušila divákov zápasnícka vložka J. Čierneho a Bambúcha, padali aj spodné háky a priame direkty, za ktoré si vyslúžil viac trestu Bambúch s predčasným odchodom pod sprchy. Od tohto okamihu adrenalín vyprchal, bez kozmetickej úpravy vo výsledku a bez väčšej šance na oboch stranách, okrem nevyužitého samostatného nájazdu Kopeckého v 59. min.

SkiPark MHK Kežmarok - MsHK Žilina 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 24. Pavličko (Fedor, Žemba), 54. Frank (Škovira) - 14. Paroulek (Stantien), 28. Jánoš (Krajči), rozhodujúci sam. nájazd premenil Stantien
Vylúčení: 7:10 na 2 min
presilovky: 2:1
rozhodovali: Ország - Korba, Kalina
1850 divákov

Šesťbodový zápas pod Tatrami začal lepšie Kežmarok. Svojou útočnou aktivitou si vypracoval niekoľko gólových šancí, tú najväčšiu nepremenil Segľa. Dvomi vylúčeniami však domáci prenechali iniciatívu hosťom a tí to aj gólovo využili. V 14. min Stantien poslal do brejku Paroulka a ten prestrelil Klempu. Aj druhú tretinu začali lepšie domáci a svoju aktivitu pretavili vo vyrovnávajúci gól, ktorý zaznamenal v 24. min Pavličko. Hosťom však stačila presilovka, aby išli zásluhou Jánoša v 29. min opäť do vedenia. Potom sa hra rozdrobila častými vylúčeniami, čo viac vyhovovalo Žilinčanom, pretože nepustili domácich do súvislejšieho tlaku. Do tretej tretiny domáci tréner zredukoval a pozmenil útoky, čoho výsledkom bolo viac vzruchu pred brankárom Lacom. Domáci si vypracovali šance, ale nedokázali puk dotlačiť do žilinskej bránky. Kežmarčanom sa nakoniec podarilo streliť vyrovnávajúci gól, keď v 54. min využili presilovú hru 5:3 zásluhou Franka. Do konca riadneho hracieho času si obe mužstvá vypracovali ešte niekoľko príležitostí na skórovanie, ale obaja brankári boli pozorní. V predĺžení ani jedno z mužstiev nemalo vyloženú gólovú príležitosť a o víťazovi zápasu rozhodovali samostatné nájazdy. V nich bola šťastnejšia Žilina, keď ako jediný premenil svoj nájazd Stantien.

Ján Vodila, tréner SkiPark MHK Kežmarok: "Bol to dôležitý zápas pre obe mužstvá. Oba tímy si vypracovali množstvo šancí. Na samostatné nájazdy nemáme šťastie, ale nič sa nedeje, ideme ďalej. "
Richard Turaz, tréner MsHK Žilina: "Bol to obojstranne rýchly a bojovný zápas. Vypracovali sme si veľa šancí, dosť nešťastne sme dostali vyrovnávajúci gól na 2:2. Samostatné nájazdy sú viac o šťastí. Svojim chlapcom sa musím poďakovať za výborný výkon. "

Dukla Trenčín - HK Ardo Nitra 9:1 (3:0, 0:0, 6:1)
Góly: 4. Křetinský (Homer, Húževka), 16. Fatyka (Marek Haščák, Trochta), 18. Pardavý (Poljaček), 49. Pardavý (Poljaček), 52. Čacho (Hanzal, Homer), 56. Nemec (Poljaček), 58. Poljaček (Kútny, Kóňa), 59. Homer (Nemec, Pardavý), 60. Urban (Trochta, Marek Haščák) - 54. Barčák (J. Mihálik)
vylúčení: 6:11
presilovky: 3:0
oslabenia: 1:0
rozhodovali: Pavlovič - Galamboš, J. Tvrdoň
2900 divákov

MHC Martin - Mhk 32 Liptovský Mikuláš 6:3 (3:0, 3:1, 0:2)
Góly: 4. M. Beran (Török, Ďatelinka), 12. Dvořák (M. Macho, Markovič), 17. Džerinš (M. Macho, Kolba), 27. Koložváry (Podstavek), 31. L. Říha (M. Macho), 37. L. Havel (Podstavek) - 36. M. Droppa (M. Grman, Kriška), 50. Holečko, 59. M. Droppa (M. Grman)
vylúčení: 10:12 na 2 min, navyše Macho 10 min, Říha 10 min obaja za nešportové správanie, Török 5+DKZ za napadnutie zozadu, Podstavek 10 min za nešportové správanie, Džerinš 10 min za napadnutie hlavy a krku - Pohanka 5+DKZ narazenie na mantinel
presilovky: 2:2
oslabenia: 1:1
rozhodovali: R. Lauff - T. Orolin, Vojtek
3600 divákov

HC Košice - Slovan Bratislava 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 2:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 3. M. Šterbák (Špilár), 45. Juraj Faith (Javín, Špilár), 59. Kmiť (S. Gron) - 16. Lažo (Hreus), 44. Lažo (Kapuš, Srdínko), 60. Kropáč (Döme, Hreus), rozhodujúci sam. nájazd premenil Hujsa. Vylúčení: 7:7 na 2 min
rozhodovali: Kubuš, J. Konc - Gajan, M. Grečko